KLDR odpálila balistické rakety krátkého doletu. USA zahájily s Jižní Koreou vojenské cvičení

Severní Korea odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu. Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na jihokorejskou armádu, podle níž rakety dopadly do moře východně od Korejského poloostrova. Severokorejská státní agentura KNCA později uvedla, že armáda KLDR vypálila dvě rakety v rámci vojenského cvičení.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televize vysílající archivní záběry odpálení severokorejské rakety

Televize vysílající archivní záběry odpálení severokorejské rakety | Foto: AP Photo/Ahn Young-joon | Zdroj: Profimedia

Odpaly se uskutečnily po 7.40 místního času (23.40 v pondělí SEČ) z jihozápadu KLDR. Rakety pak přeletěly Severní Koreu a dopadly do Japonského moře. Japonsko uvedlo, že nezaznamenalo žádné škody, které by s raketovým testem souvisely.

Kim Čong-un nařídil armádě KLDR intenzivnější cvičení, aby mohla reagovat na ‚skutečnou válku‘

Číst článek

Severokorejská armáda v úterý během vojenského cvičení odpálila dvě balistické rakety země-země, uvedla Severokorejská státní agentura KCNA. Střely vypálené z jižní provincie Hwanghe podle ní uletěly přibližně 611 kilometrů, než zasáhly cíl.

Test raket přišel krátce poté, co Spojené státy a Jižní Korea v noci na pondělí zahájily největší společné vojenské cvičení za poslední roky. Trvat bude 11 dní.

Cvičení už dopředu kritizoval Pchjongjang, podle něhož zvyšuje napětí na poloostrově. Severokorejský vůdce Kim Čong-un také tento měsíc nařídil armádě, aby zintenzivnila cvičení na „skutečnou válku“.

Loni KLDR odpálila rekordní počet raket, včetně mezikontinentálních balistických střel schopných dosáhnout americké pevniny. Američtí a jihokorejští představitelé i proto varovali, že se komunistická země může připravovat na první jaderný test od roku 2017.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme