Ženský fotbal mezi Británií a Chile. KLDR odvysílala první záběry z olympiády dva dny po jejím skončení

Severokorejská státní televize odvysílala první záběry z olympiády v Tokiu, a to dva dny po závěrečném ceremoniálu a skončení celé sportovní akce. Britská BBC s odvoláním na jihokorejskou zpravodajskou agenturu Jonhap uvedla, že odvysílaným přenosem bylo 70 minut zápasu ženského fotbalu mezi Velkou Británií a Chile. Zápas se ve skutečnosti odehrál ve skupinové fázi turnaje už 21. července a skončil vítězstvím Britek 2:0.

Pchjongjang Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysílání severokorejské státní televize

Vysílání severokorejské státní televize | Zdroj: Reuters

Tento postup při vysílání olympijských her není v Severní Koreji neobvyklý.

V minulosti získal Pchjongjang práva od jihokorejského vysílatele SBS, letos je zatím nejasné, kdo Severokorejcům záběry z olympiády poskytl, uvádí BBC.

Špitálníková: Po úspěchu knihy jsem trochu paranoidní. Bojím se severokorejských tajných služeb

Číst článek

KLDR na letošní olympijské hry vůbec svou delegaci nevypravila, čímž tak obě Koreje nenavázaly na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu, kde se sportovci obou zemí představili ve společném týmu.

Oficiálním důvodem letošního vynechání ze strany KLDR byla ochrana sportovců před nákazou virem covid-19.

Pchjongjang tvrdí, že v zemi nejsou žádné případy nákazy, což je podle expertů velmi nepravděpodobné.

Na konci června navíc severokorejský vůdce Kim Čong-un odvolal část stranických špiček kvůli pochybení při epidemii, která měla ohrozit bezpečnost země.

Skutečná epidemická situace v zemi je předmětem dohadů. Země ale zavedla striktní opatření, takřka kompletně zavřela své hranice se sousedními zeměmi a omezila vnitrostátní cestování.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme