Ženský fotbal mezi Británií a Chile. KLDR odvysílala první záběry z olympiády dva dny po jejím skončení

Severokorejská státní televize odvysílala první záběry z olympiády v Tokiu, a to dva dny po závěrečném ceremoniálu a skončení celé sportovní akce. Britská BBC s odvoláním na jihokorejskou zpravodajskou agenturu Jonhap uvedla, že odvysílaným přenosem bylo 70 minut zápasu ženského fotbalu mezi Velkou Británií a Chile. Zápas se ve skutečnosti odehrál ve skupinové fázi turnaje už 21. července a skončil vítězstvím Britek 2:0.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysílání severokorejské státní televize | Zdroj: Reuters

Tento postup při vysílání olympijských her není v Severní Koreji neobvyklý.

V minulosti získal Pchjongjang práva od jihokorejského vysílatele SBS, letos je zatím nejasné, kdo Severokorejcům záběry z olympiády poskytl, uvádí BBC.

Špitálníková: Po úspěchu knihy jsem trochu paranoidní. Bojím se severokorejských tajných služeb

Číst článek

KLDR na letošní olympijské hry vůbec svou delegaci nevypravila, čímž tak obě Koreje nenavázaly na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu, kde se sportovci obou zemí představili ve společném týmu.

Oficiálním důvodem letošního vynechání ze strany KLDR byla ochrana sportovců před nákazou virem covid-19.

Pchjongjang tvrdí, že v zemi nejsou žádné případy nákazy, což je podle expertů velmi nepravděpodobné.

Na konci června navíc severokorejský vůdce Kim Čong-un odvolal část stranických špiček kvůli pochybení při epidemii, která měla ohrozit bezpečnost země.

Skutečná epidemická situace v zemi je předmětem dohadů. Země ale zavedla striktní opatření, takřka kompletně zavřela své hranice se sousedními zeměmi a omezila vnitrostátní cestování.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme