KLDR odpálila dvě balistické rakety, tvrdí Japonsko. Testy nezpůsobily žádné škody

Severní Korea podle japonského premiéra Jošihida Sugy ve čtvrtek odpálila dvě balistické rakety. Informují o tom světové agentury. Jde o první raketové testy, které Pchjongjang udělal po lednovém nástupu Joea Bidena do funkce amerického prezidenta.

Tokio/ Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvě rakety krátkého doletu zkušebně odpálila Severní Korea už minulý týden | Zdroj: Reuters

Rezoluce OSN severokorejskému režimu kvůli jeho jaderným zbrojním programům testy balistických raket zakazují. Velení amerických sil v Pacifiku v reakci na čtvrteční zkoušky uvedlo, že jasně ukazují hrozbu, jakou severokorejský nedovolený zbrojní program představuje pro sousedy KLDR a mezinárodní společenství.

‚Levný trik, na který neodpovíme.‘ Severní Korea odmítla Bidenův návrh na obnovení kontaktu

Číst článek

Rakety byly odpáleny s přibližně dvacetiminutovým odstupem z východu KLDR a urazily vzdálenost asi 420 a 430 kilometrů. Japonská vláda uvedla, že podle všeho nepoškodily žádnou loď ani letadlo. Suga Pchjongjangu vzkázal, že jeho „chování ohrožuje mír a bezpečnost Japonska a celého regionu“. Severní Korea zkoušky uspořádala v den, kdy v Japonsku odstartovala štafeta s olympijskou pochodní před letošními letními hrami v Tokiu.

Členové jihokorejské Národní bezpečnostní rady dali najevo hluboké znepokojení kvůli jednání Pchjongjangu, uvedla kancelář jihokorejského prezidenta.

O minulém víkendu Severní Korea zkušebně odpálila dvě rakety krátkého doletu, informovali ve středu vysoce postavení představitelé americké vlády. Bidenova administrativa se o kontakt s Pchjongjangem pokusila, ten však takovou snahu označil za „laciný trik“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme