Severní Korea se má připravit na dialog a zvláště na konfrontaci s USA, oznámil vůdce Kim Čong-un

Severokorejský vůdce Kim Čong-un na stranickém zasedání oznámil, že by se měla země připravit na dialog, ale hlavně na konfrontaci se Spojenými státy. S odvoláním na páteční prohlášení severokorejské státní agentury KCNA o tom informovala agentura Reuters.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severokorejský vůdce Kim Čong-un byl na sjezdu Korejské strana práce (KSP) zvolen jejím generálním tajemníkem | Foto: KCNA | Zdroj: Reuters

Kim při tom vycházel z podrobné analýzy politiky administrativy amerického prezidenta Joea Bidena vůči Pchjongjangu, napsala státní média.

„Generální tajemník zdůraznil potřebu příprav na dialog i konfrontaci, obzvláště plných příprav na konfrontaci, aby ochránil důstojnost našeho státu a jeho zájem o nezávislý rozvoj,“ uvedla KCNA. Tyto kroky podle něj „spolehlivě zajistí mírumilovné prostředí a bezpečnost našeho státu“.

,Potravinová situace je napjatá,‘ prohlásil Kim na zasedání severokorejských lídrů

Číst článek

Kim také zdůraznil potřebu „nadále posilovat strategickou pozici a aktivní roli“ Severní Koreje, napsala KCNA.

Kimovy poznámky ve čtvrtek završily třetí den plenárního zasedání vládnoucí Korejské strany práce. V předchozích dnech severokorejský vůdce spolustraníkům sdělil, že země čelí nedostatku potravin kvůli pandemii covidu-19 i ničivým tajfunům z minulého roku. Zároveň však oznámil, že průmyslová produkce KLDR vzrostla o 25 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Plenární zasedání bude pokračovat i v následujících dnech, výbor má zhodnotit a probrat ekonomické cíle vytyčené do následujícího pětiletého období.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme