‚Velmi nevhodná zkouška.‘ KLDR otestovala dvě balistické rakety krátkého doletu

Severní Korea v noci na neděli odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu, které dopadly do oceánu u jejího východního pobřeží. Podle agentury Reuters to uvedla jihokorejská a japonská armáda. Původní informace hovořily o jednom blíže neupřesněném projektilu. Jde již o čtvrtý podobný raketový test letos v březnu. Předchozí odpaly se uskutečnily 2., 9. a 21. března.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severní Korea odpálila další dvě střely, uvedli Jihokorejci

(ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Jihokorejská armáda sdělila, že rakety byly vyslány z města Wonsan, které leží na východním pobřeží KLDR. Střely urazily vzdálenost zhruba 230 kilometrů a dosáhly maximální výšky 30 kilometrů.

KLDR odpálila dvě rakety směrem do Japonského moře. Pokračuje tak ve vývoji zbraňových systémů

Číst článek

Armáda Jižní Koreje označila severokorejskou raketovou zkoušku za „velmi nevhodnou“ vzhledem k tomu, že se celý svět v současné době potýká s pandemií nemoci COVID-19 způsobované koronavirem. Soul KLDR vyzval, aby takovéto vojenské akce zastavila.

Rakety dopadly do vod mezi Korejským poloostrovem a Japonskem. „Opakované odpaly balistických raket Severní Koreje představují vážný problém pro celé mezinárodní společenství, včetně Japonska,“ uvedlo v prohlášení japonské ministerstvo obrany.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un v závěru loňského roku prohlásil, že KLDR nemá důvod prodlužovat své moratorium na zkoušky jaderných zbraní a raket dlouhého doletu. Postěžoval si na „gangsterské sankce a nátlak“ a varoval, že pokud USA nezmění nepřátelskou politiku vůči Pchjongjangu, KLDR bude pokračovat ve vývoji moderních zbraňových systémů. Přislíbil také, že brzy předvede „novou strategickou zbraň“.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme