‚Mohutná úderná síla.‘ KLDR znovu testovala strategické rakety, na vše dohlížel vůdce Kim Čong-un

Severní Korea otestovala strategické rakety, na což dohlížel i severokorejský vůdce Kim Čong-un. Napsaly to v pondělí agentury AP a Reuters s odvoláním na severokorejskou agenturu KCNA, která ale neupřesnila, kdy se test uskutečnil. Spojené státy a Jižní Korea zatím v pondělí zahájily další společné vojenské cvičení.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Čong-un dohlíží na raketový test

Kim Čong-un dohlíží na raketový test | Foto: KCNA | Zdroj: Reuters

Kim navštívil flotilu námořnictva na východním pobřeží, aby viděl odpaly raket z námořního plavidla, které ocenil pro jeho „vysokou mobilitu, mohutnou údernou sílu a neustálou bojovou připravenost pro zvládání nenadálých situací“.

KCNA poznamenala, že cílem testu bylo také zvýšit schopnost námořníků uskutečnit „útočnou misi ve skutečné válce“. Pchjongjang opakovaně vojenská cvičení USA a Jižní Koreje označuje za provokace a přípravy na jadernou válku. Nezřídka během nich testuje své zbraně.

Test potvrdilo i jihokorejské ministerstvo obrany. Zároveň ale uvedlo, že tvrzení KCNA jsou přehnaná a odlišná od skutečnosti, aniž by upřesnilo v čem.

Manévrů s USA, které mají trvat 11 dnů, se účastní desetitisíce vojáků. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme