Média v KLDR přinesla snímek vyjednavače o jaderných zbraních, kterého údajně poslali do pracovního tábora

Severokorejská státní média v pondělí přinesla snímek vysokého činitele KLDR Kim Jong-čchola, který podle jihokorejského tisku putoval po neúspěšném hanojském summitu s USA do pracovního tábora. Na fotografii je tento funkcionář vedle vůdce KLDR Kim Čong-una, uvedla agentura AP.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Jong-čchol | Foto: Andrew Harnik/Pool | Zdroj: Reuters

Na záběru je podle AP vidět Kim Jong-čchol, jak sedí vedle tleskajícího Kim Čong-una a dalších funkcionářů a přihlíží hudebnímu vystoupení manželek armádních důstojníků.

Jihokorejský list Čoson ilbo minulý týden napsal, že Severní Korea při čistce v diplomatických kruzích popravila po schůzce v Hanoji svého vyjednavače v jaderných rozhovorech s USA Kim Hjok-čchola. Odvolal se na nejmenovaný zdroj obeznámený s událostmi. Světové agentury tehdy psaly, že zprávu je třeba brát s opatrností. Čoson ilbo také uvedl, že Kim Jong-čchol byl poslán do pracovního tábora.

Vyjednávání o denuklearizaci Korejského poloostrova jsou po únorovém jednání Trumpa s Kimem na mrtvém bodě, protože KLDR požaduje ukončení sankcí, ale Washington má za to, že Pchjongjang na to neprokázal dostatečnou míru odzbrojení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme