KLDR vypálila dělovou salvu na námořní hranici s Jižní Koreou

KLDR vypálila více než stovku střel směrem ke sporné námořní hranici s Jižní Koreou. Soul v reakci na to uvedl námořnictvo do stavu pohotovosti. Severní Korea od neděle také zadržuje čtyři jihokorejské a tři čínské rybáře, jejichž loď se pohybovala v blízkosti severokorejské ekonomické zóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Propagandistický plakát, Moranbong, Pchjongjang | Foto: Velvyslanectví ČR v Pchjongjangu

Komunistická armáda zahájila dělovou salvu po skončení protiponorkového cvičení jihokorejských ozbrojených sil. Podle Soulu střely dopadly do moře a nezpůsobily žádné škody, přesto byly námořní jednotky uvedeny do stavu vysoké pohotovosti.

Režim Kim Čong-ila už totiž v uplynulých dnech v reakci na jihokorejské manévry, které probíhaly i v noci, pohrozil vojenskou odvetou. Zároveň se zatím nevyjádřil k osudu zadržených rybářů, kteří podle Pchjongjangu narušili severokorejskou hospodářskou oblast.

O osud tří Číňanů se ale veřejně zajímá i Peking, který vyjádřil naději, že je s nimi zacházeno v souladu s jejich právy.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme