Klestil přijede uklidnit vztahy s Prahou

Rakouský prezident Thomas Klestil přicestuje v úterý 28.listopadu na pracovní návštěvu Prahy. Sejde se se svým českým protějškem Václavem Havlem, se kterým bude hovořit mimo jiné o Jaderné elektrárně Temelín (JETE). Píše to rakouská agentura APA s odvoláním na úřad rakouského prezidenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oba prezidenti podle sdělení úřadu zastávají názor, že dialog „mezi dvěma spřátelenými sousedními státy - které se navíc mají státy brzy partnery - musí být intenzívně pěstován“. Klestilova pracovní návštěva je podle informace jeho úřadu „už delší dobu plánována a připravována“. Klestil dal podle mluvčího českého prezidenta Ladislava Špačka najevo zájem, že by chtěl přijet a ztlumit napětí mezi Českou republikou a Rakouskem.

Blíže neurčená informovaná strana podle sdělení agentury APA uvádí, že Klestil a Havel budou také hovořit o české jaderné elektrárně Temelín, jejíž uvedení do provozu značně zatížilo vztahy mezi Vídní a Prahou. Ochota k dialogu u obou sousedů prý nesmí kvůli této otázce utrpět. Podle agentury APA dosud není jisté, zda se Klestil v Praze sejde také s českým premiérem Milošem Zemanem. Rovněž Havlův mluvčí Špaček potvrdil, že prezidentská kancelář ví pouze o schůzce Klestila s Havlem.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme