Klestil přijede uklidnit vztahy s Prahou

Rakouský prezident Thomas Klestil přicestuje v úterý 28.listopadu na pracovní návštěvu Prahy. Sejde se se svým českým protějškem Václavem Havlem, se kterým bude hovořit mimo jiné o Jaderné elektrárně Temelín (JETE). Píše to rakouská agentura APA s odvoláním na úřad rakouského prezidenta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oba prezidenti podle sdělení úřadu zastávají názor, že dialog „mezi dvěma spřátelenými sousedními státy - které se navíc mají státy brzy partnery - musí být intenzívně pěstován“. Klestilova pracovní návštěva je podle informace jeho úřadu „už delší dobu plánována a připravována“. Klestil dal podle mluvčího českého prezidenta Ladislava Špačka najevo zájem, že by chtěl přijet a ztlumit napětí mezi Českou republikou a Rakouskem.

Blíže neurčená informovaná strana podle sdělení agentury APA uvádí, že Klestil a Havel budou také hovořit o české jaderné elektrárně Temelín, jejíž uvedení do provozu značně zatížilo vztahy mezi Vídní a Prahou. Ochota k dialogu u obou sousedů prý nesmí kvůli této otázce utrpět. Podle agentury APA dosud není jisté, zda se Klestil v Praze sejde také s českým premiérem Milošem Zemanem. Rovněž Havlův mluvčí Špaček potvrdil, že prezidentská kancelář ví pouze o schůzce Klestila s Havlem.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme