Klestil s Havlem v úterý o Temelínu

Rakouský prezident Thomas Klestil chce během úterního pobytu v Praze předat svému českému protějšku Václavu Havlovi materiály shrnující obavy hornorakouských odpůrců jaderné elektrárny Temelín. Tyto materiály dnes Klestil přijal od delegace hornorakouských aktivistů a poslanců zemského sněmu, která jej navštívila ve Vídni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přijetí delegace se podle agentury APA konalo na její žádost právě v souvislosti s přípravou Klestilovy pracovní a přátelské návštěvy v Česku. Protože Temelín je jedním z témat Klestilova jednání s Havlem, přislíbil rakouský prezident námitky a rezoluce svých občanů předat. Zdůraznil v této souvislosti, že se hodlá zasazovat o „intenzifikaci a europeizaci dialogu o bezpečnosti jaderných elektráren“.

Představitel hornorakouských odpůrců Temelína, poslanec zemského sněmu Otto Gumpinger, Klestila podle APA vyzval, aby jeho jednání s Havlem bylo v otázce Temelína „průlomové“. „Také od prezidenta Havla očekáváme pozitivní signály pro řešení tíživých problémů v souvislosti s Temelínem,“ zdůraznil Gumpinger bez bližšího upřesnění.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme