Klestil s Havlem v úterý o Temelínu

Rakouský prezident Thomas Klestil chce během úterního pobytu v Praze předat svému českému protějšku Václavu Havlovi materiály shrnující obavy hornorakouských odpůrců jaderné elektrárny Temelín. Tyto materiály dnes Klestil přijal od delegace hornorakouských aktivistů a poslanců zemského sněmu, která jej navštívila ve Vídni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přijetí delegace se podle agentury APA konalo na její žádost právě v souvislosti s přípravou Klestilovy pracovní a přátelské návštěvy v Česku. Protože Temelín je jedním z témat Klestilova jednání s Havlem, přislíbil rakouský prezident námitky a rezoluce svých občanů předat. Zdůraznil v této souvislosti, že se hodlá zasazovat o „intenzifikaci a europeizaci dialogu o bezpečnosti jaderných elektráren“.

Představitel hornorakouských odpůrců Temelína, poslanec zemského sněmu Otto Gumpinger, Klestila podle APA vyzval, aby jeho jednání s Havlem bylo v otázce Temelína „průlomové“. „Také od prezidenta Havla očekáváme pozitivní signály pro řešení tíživých problémů v souvislosti s Temelínem,“ zdůraznil Gumpinger bez bližšího upřesnění.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme