Klíčový poradce amerického prezidenta Obamy rezignoval

Jeden z hlavních poradců amerického prezidenta Obamy musel odstoupit. Van Jones měl na starosti ekologickou politiku a v minulosti se netajil radikálními názory. K rezignaci přispěly jeho vulgární výpady na adresu republikánských politiků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům | Foto: Vojtěch Pohanka

Van Jones čelil útokům prorepublikánských médií. Důvodem byl především jeho podpis pod několik let starou peticí.

Radikální levicoví aktivisté v petici spekulovali, že vláda prezidenta George Bushe vědomě nezabránila teroristickým útokům z 11. září 2001, aby získala záminku pro válku v Afghánistánu a Iráku.

Na internetu navíc kolovalo video, ve kterém Van Jones napadal republikánské zákonodárce vulgárními výrazy.

V tiskovém prohlášení Jones uvedl, že nechce narušit snahu Obamovy administrativy o prosazení zdravotních reforem a klimatického balíčku, proto svůj úřad opustil. Za podpis pod peticí se před několika dny omluvil s tím, že si prý tehdy text řádně nepřečetl.

Bývalý aktivista za lidská práva Van Jones se stal prominentní postavou ekologického hnutí. Od března pracoval pro Bílý dům v radě zabývající se otázkami životní prostředí.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme