Kníže Albert II. slaví 10 let vlády nad Monakem. Na počest mu zazpívá Robbie Williams

Už deset vládne monackému knížectví Albert II. Syn Rainiera III. a americké herečky Grace Kellyové byl ještě v době nástupu na trůn známý coby starý mládenec. Dnes je ženatý, má dvě děti, které jsou jeho právoplatnými dědici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monacký kníže Albert II. a jeho žena princezna Charlene | Zdroj: Reuters

Deset let na trůně oslaví kníže odpoledním koktejlem s monackými občany. Den na to v rámci koncertu na jeho počest zahrají takové hvězdy, jako třeba britský zpěvák Robbie Williams.

Jednou z priorit vlády prince Alberta je v posledních letech ochrana životního prostředí.

"Otázkám životního prostředí jsem se věnoval ještě společně s otcem. Na summitu v Johanesburgu, to bylo v roce 2002, jsem si uvědomil, že je potřeba něco změnit, od té doby se snažím v tomto ohledu být aktivní," vysvětloval Albert II nedávno svůj zájem o ochranu přírody v rozhovoru pro stanici Euronews.

Sedmapadesátiletý Albert je synem knížete Rainiera III. a hollywoodské herečky Grace Kellyové. Rainier vládl Monaku 56 let a Albert ho vystřídal před 10 lety poté, co jeho otec zemřel na postupné selhání životně důležitých orgánů.

Albert dlouho hledal ženu svého života, nakonec se v roce 2011 oženil s bývalou jihoafrickou plavkyní Charlene Wittstockovou. Své ano si řekli ve stejné místnosti jako kdysi Albertovi rodiče.

V prosinci loňského roku se manželům narodila dvojčata Jacques a Gabriella.

Monacký kníže Albert II. a jeho žena princezna Charlene | Foto: Reuters

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme