Knoxová, obžalovaná z vraždy, do Itálie nepřijede. U soudu budou jen její právníci

V italské Florencii se znovu rozjelo další soudní řízení s mladou Američankou Amandou Knoxovou, která měla podle prokuratury v listopadu 2007 zavraždit svou spolubydlící. Britskou studentku našli mrtvou v jejich společném bytě v Perugii. Z vraždy policie obvinila Knoxovou a jejího tehdejšího italského přítele. O dva roky později soud jejich vinu potvrdil. Následovalo první odvolací řízení, ve kterém si dvojice překvapivě vyslechla osvobozující verdikt – kvůli nedostatku důkazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amanda Knoxová | Zdroj: ČTK

Italská prokuratura proti osvobození Knoxové a Sollecita podala dovolání k Nejvyššímu soudu. A ten nařídil nový proces – soudci prý v předchozím řízení udělali spoustu chyb a některé důkazy prý úplně ignorovali.

Obnovené soudní řízení teď začalo bez přítomnosti Knoxové i jejího bývalého přítele Sollecita. Proč do Itálie nepřijela, vysvětlila Knoxová v rozhovoru pro britskou televizi ITV:

„Že se nemám čeho bát? Samozřejmě, že mám. Už jsem byla neprávem ve vězení, neprávem mě odsoudili. Jsem nevinná a je to pro mě hrozná noční můra,“ řekla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauzu Amandy Knoxové připomněla redaktorka Karolína Rezková

Knoxová i její rodina doufali, že soudy rozhodly definitivně už v říjnu 2011, když Amanda přiletěla po osvobozujícím rozsudku do Spojených států.

Teď budou 26letou americkou studentku ve Florencii zastupovat její advokáti. Prokuratura vinila Knoxovou a Sollecita ze sexuálně motivované vraždy, oba ale tvrdili, že jsou nevinní a v bytě v době vraždy nebyli. Alibi ale neměli, byli prý pod vlivem alkoholu a marihuany.

Právník zavražděné dívky Francesco Maresca je ale o jejich vině naprosto přesvědčen: „Jsme přesvědčeni o jejich vině, známe ten proces velmi dobře. Vždy jsme tvrdili, že na místě zločinu byli přítomni. A podle nás právě tohle bylo motivací Nejvyššího soudu, když se rozhodl proces obnovit,“ uvedl.

Italský justiční systém si kvůli vleklému procesu vysloužil velkou kritiku. Zatímco italské zákony umožňují prokuratuře odvolat se proti osvobozujícímu rozsudku, ve Spojených státech by už takové odvolání nebylo možné.

Jedna z advokátek Knoxové se dnes podivovala nad tím, že se na místě činu nenašly žádné stopy DNA její klientky.

Karolína Rezková, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme