Koalice proti Islámskému státu získává podporu, Ankara ale váhá

Spojené státy rozšířily údery proti džihádistům v Iráku. Americká letadla ostřelovala cíle vzdálené zhruba 30 kilometrů od Bagdádu. O další strategii jednají američtí senátoři. Koalici proti Islámskému státu podporují i američtí spojenci v Evropě a na Blízkém východě, nezapojilo se však do ní Turecko.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stopy kouře po americkém náletu na pozice radikálů nedaleko Kháziru

Stopy kouře po americkém náletu na pozice radikálů nedaleko Kháziru | Zdroj: Reuters

Ankara se totiž obává o osud pěti desítek svých občanů, které islamisté zadržují.

Turecko ale zvažuje vybudování nárazníkového pásma u hranice se Sýrií, kudy do této země proudí radikální bojovníci i zbraně.

"Kdybychom úplně uzavřeli hranice, tak by tisíce uprchlíků dnes už dávno nebyly naživu. Zemřeli by v Sýrii," popisuje turecký premiér Ahmet Davotuglu, proč nechce Ankara přistoupit k radikálnějším krokům.

O boji proti Islámskému státu jednali i představitelé Sýrie a Iráku. Spojené státy ale spolupráci s režimem prezidenta Bašára Asada zásadně odmítají.

Americká letadla poprvé udeřila proti radikálům u Bagdádu

Číst článek

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme