Koaliční jednání v Řecku jsou v plném proudu. Zatím bez výsledku

Konzervativní Nové demokracii, která zvítězila v řeckých volbách, se dnes nepodařilo uzavřít dohodu s dalšími stranami o vytvoření koalice. Šéf konzervativců Antonis Samaras dnes odpoledne jednal s lídry levicových stran. O zformování kabinetu se tak podle řecké televize NET pokusí Koalice radikální levice (SYRIZA), která ve volbách skončila druhá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf řeckých konzervativců Antonis Samaras | Zdroj: Reuters

Jednání zatím probíhají bez úspěchu. Šéf Koalice radikální levice SYRIZA Alexis Tsipras odmítl, že by jeho strana byla ve vládě s konzervativci. Představy o vedení země se prý zásadně rozcházejí. SYRIZA nebude podporovat politiku škrtů, ke které se konzervativci a socialisté dříve zavázali.

Další stranou, která by mohla být v nové vládě, je Demokratická levice, jejíž šéf Fotis Kouvelis vyloučil jakoukoli účast ve vládě, která by podporovala škrty vyjednané s Evropskou unií. Na začátku jednání o nové vládě se začíná potvrzovat to, co se odhadovalo krátce po volbách. Řecko míří do politické nestability.

Pavel Polák, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme