Havárii vrtulníku Kobeho Bryanta zavinila podle úřadů chyba pilota. Ztratil orientaci v husté mlze

Pád vrtulníku, pří němž vloni v lednu zahynul legendární basketbalista Kobe Bryant, jeho dcera a dalších sedm lidí, zavinila chyba pilota. K tomuto závěru došli vyšetřovatelé amerického úřadu pro bezpečnost dopravy, na jejichž zprávu se odvolává mimo jiné list Los Angeles Times.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kobe Bryant 13. dubna 2016 při svém posledním zápase ve Staples Centre v Los Angeles. | Zdroj: Reuters

Pilot ztratil podle výsledků vyšetřování při letu nad kopcovitou oblastí severně od Los Angeles v mracích orientaci. V oblasti byla špatná viditelnost a podle zákona nesměl letět jen podle vizuální orientace.

Vdova po Kobu Bryantovi bojuje za bezpečný provoz helikoptér. Zákon má nést jméno manžela a dcery

Číst článek

Přesto se rozhodl v cestě pokračovat, stroj pak v husté mlze narazil do svahu kopce. Vyšetřování už dříve vyloučilo technickou závadu jako příčinu nehody.

Bryantova vdova vloni vyzvala americké zákonodárce k přijetí zákona, podle něhož by bylo povinné, aby byly helikoptéry převážející alespoň šest osob vybaveny bezpečnostním systémem sledujícím terén s alarmem a černými skříňkami, které by nahrávaly zvuk v kokpitu a zaznamenávaly letová data.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme