Vdova po Kobu Bryantovi bojuje za bezpečný provoz helikoptér. Zákon má nést jméno manžela a dcery

Vdova po basketbalové hvězdě Kobem Bryantovi Vanessa vyzvala americké zákonodárce, aby přijali zákon o bezpečnosti provozu helikoptér, který by nesl jméno jejího manžela a dcery. Ti zemřeli spolu s dalšími sedmi lidmi při lednové havárii vrtulníku v Kalifornii.

Washington, D.C. Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavný americký basketbalista zemřel i se svou třináctiletou dcerou při pádu vrtulníku v lednu roku 2020. | Foto: Kyle Grillot | Zdroj: Reuters

Demokratičtí členové Kongresu předložili odpovídající zákon ve čtvrtek. Podle něho by napříště bylo povinné, aby byly helikoptéry převážející alespoň šest osob vybaveny bezpečnostním systémem sledujícím terén s alarmem a černými skříňkami, které by nahrávaly zvuk v kokpitu a zaznamenávaly letová data.

Vanessa Bryantová podala žalobu na úřad šerifa za pořízení a únik snímků z místa havárie vrtrulníku

Číst článek

„Jsem přesvědčená, že je možné, že by Kobe a Gianna stále byli naživu, kdyby jejich helikoptéra měla vybavení podle tohoto návrhu federálního zákona,“ řekla Vanessa Bryantová pro CNN. Návrh, aby zákon nesl jméno jejího manžela a dcery, ji prý hluboce dojal. „Spojení jejich jmen se zákonem, který má potenciál zachránit bezpočet životů, je odpovídající uctění jejich památky,“ dodala.

Slavný basketbalista zahynul koncem ledna při pádu vrtulníku i se svou třináctiletou dcerou a dalšími lidmi na cestě na dětský basketbalový turnaj.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme