Kofi Annan o rezignaci neuvažuje

Generální tajemník OSN Kofi Annan nehodlá vyslyšet volání některých amerických zákonodárců a části médií po tom, aby rezignoval. Spojené státy sice oficiálně Annana k odstoupení nevyzvaly, ale zejména republikánští Kongresmani zvyšují tlak na vedení OSN, které s nimi prý dost nespolupracuje při vyšetřování korupce v programu Ropa za potraviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kofi Annan | Foto: Jan Vytopil

"Mám před sebou hodně práce a budu v ní pokračovat," řekl Kofi Annan reportérům v OSN a dodal, že se chce v následujících dvou letech pokusit o reformu OSN. To je ale v tuto chvíli to poslední, co zajímá americké senátory, kteří vedou vlastní vyšetřování programu Ropa za potraviny a mají podezření, že jim vedení OSN neumožňuje odhalit nekalé praktiky, které naplňování programu po roce 1996 provázely.

Americká diplomacie oficiální stanovisko k rezignaci Kofiho Annana zatím nezaujala, odmítla ale podpořit stanovisko Evropské unie, která se za šéfa OSN postavila.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme