Kofi Annan o rezignaci neuvažuje

Generální tajemník OSN Kofi Annan nehodlá vyslyšet volání některých amerických zákonodárců a části médií po tom, aby rezignoval. Spojené státy sice oficiálně Annana k odstoupení nevyzvaly, ale zejména republikánští Kongresmani zvyšují tlak na vedení OSN, které s nimi prý dost nespolupracuje při vyšetřování korupce v programu Ropa za potraviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kofi Annan | Foto: Jan Vytopil

"Mám před sebou hodně práce a budu v ní pokračovat," řekl Kofi Annan reportérům v OSN a dodal, že se chce v následujících dvou letech pokusit o reformu OSN. To je ale v tuto chvíli to poslední, co zajímá americké senátory, kteří vedou vlastní vyšetřování programu Ropa za potraviny a mají podezření, že jim vedení OSN neumožňuje odhalit nekalé praktiky, které naplňování programu po roce 1996 provázely.

Americká diplomacie oficiální stanovisko k rezignaci Kofiho Annana zatím nezaujala, odmítla ale podpořit stanovisko Evropské unie, která se za šéfa OSN postavila.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme