Kofi Annan vyzval k urychlení příchodu jednotek OSN do Libanonu

Libanonská armáda bude mít přístup do všech míst v jižním Libanonu i po celé zemi při naplňování rezoluce Rady bezpečnosti OSN 1701. Prohlásil to libanonský premiér Fuád Seniora po setkání s generálním tajemníkem OSN Kofi Annanem, který přijel do hlavního města Bejrútu k jednáním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kofi Annan | Zdroj: ČTK

Generální tajemník OSN Kofi Annan vyzval v libanonském Bejrútu k okamžitému propuštění dvou unesených izraelských vojáků. Vyzval také ke zrušení částečné námořní a letecké blokády, kterou vůči Libanonu uplatňuje Izrael.

Kofi Annan vede v Libanonu rozhovory o mezinárodních silách OSN, jejichž příchod by se měl podle generálního tajemníka této organizace urychlit. Rozhovory zároveň zahrnují roli libanonské armády, výměnu zajatců mezi Izraelem a odstranění částečné izraelské letecké a námořní blokády.

Generální tajemník Kofi Annan vedl rozhovory také s ministrem energetiky Fnéšem, který zastupuje radikální hnutí Hizballáh. Původně se předpokládalo, že se setká s vůdcem hnutí šejchem Hasanem Nasralláhem.

V Libanonu se očekává, že Annanova návštěva přispěje k přeměně křehkého klidu zbraní na trvalé příměří. Odpovídá tomu i fakt, že Hizballáh dnes zrušil 14 svých stanovišť na jihu Libanonu, které leží naproti spornému území takzvaných farem Šibáa na hranicích s Izraelem.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme