Kohl se bude podílet na volební kampani CDU/CSU

Bývalý německý kancléř Helmut Kohl se bude podílet na předvolební kampani kandidáta stran CDU/CSU na úřad předsedy spolkové vlády. Jak hlásí berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, Kohlovi se podařilo získat funkci ve štábu Edmunda Stoibera i přes původní odpor samotného kandidáta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helmut Kohl | Foto: Euroskop
Přehrát

00:00 / 00:00

David Šťáhlavský o účasti Kohla na volební kampani

Edmund Stoiber bude potřebovat moje mezinárodní kontakty, soudí Kohl. Bavorský ministerský předseda a šéf CSU byl ještě nedávno jiného názoru a připomněl Kohlovi ze sesterské CDU, že je už několik let v důchodu. 72letý politický matador, kterého loni zasáhla sebevražda manželky a pokračující vyšetřování tajných stranických fondů, se ale na odpočinek nechystá. Podle deníku Bild se minulý týden sešel v Mnichově se Stoiberem a dohodli se na jeho účasti v předvolební bitvě. Šance německé pravice na vítězství v záříjových volbách podle kancléře sjednotitele, jak se Kohlovi přezdívá, jsou velice reálné.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme