Koho budou volit američtí vojáci?

Pro americké vojáky je válka v Iráku hlavním volebním tématem. Armádní profesionálové, rezervisté a členové Národní gardy si přejí, aby svou misi co nejdříve dokončili. Neumějí si ale představit jiný, než vítězný odchod. V názorech, kdo je k němu dovede, se vojáci, kteří se už z Iráku vrátili, ale neshodnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci | Zdroj: ČTK

Vojáci jsou připraveni přijmout za nejvyššího velitele na další 4 roky kteréhokoliv z kandidátů. Před veliteli si dávají na příliš hlasité vyjadřování politických názorů pozor, ale mezi sebou o postojích George Bushe a Johna Kerryho živě diskutují.

Steve Sanson, který bojoval v operaci Pouštní bouře, říká, že první válka byla nedotažená. "Všichni jsme věděli, že budeme muset zpátky. Teď máme prezidenta, který to chce dokončit."

Dvacetiletý rezervista námoří pěchoty Micheal Mitchel, který byl loni v Iráku, říká, že sesazení Saddáma Husajna bylo pořádku; námořní pěchota by však neměla nahrazovat policisty, ale jet domů.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme