Rekordní úlovek hamburských celníků: ve 211 sportovních taškách našli čtyři a půl tuny kokainu

Němečtí celníci zachytili na kontejnerové lodi v Hamburku rekordní množství tuny kokainu. Čtyři a půl tuny drogy bylo schováno ve 211 sportovních taškách. Na černém trhu by se dala prodat za přibližně jednu miliardu eur (téměř 25,8 miliardy korun), uvedl v pátek celní úřad v Hamburku.

Hamburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekordní úlovek hamburských celníků: ve 211 sportovních taškách našli čtyři a půl tuny kokainu | Foto: Hauptzollamt Hamburg | Zdroj: Reuters

Podle hamburských celníků jde o „enormní množství“ a v Německu dosud vůbec největší objem jednotlivě zajištěného kokainu. Droga zabavená už před dvěma týdny byla za rozsáhlých bezpečnostních opatření zničena na přísně utajovaném místě.

Dva čeští letci a 21 kufrů narvaných kokainem. ‚Prostě to tam nacpali, dali nahoru svetry a letělo se‘

Číst článek

Hamburským celníkům se tak podařilo zasadit citelný úder mezinárodním překupníkům s omamnými látkami. Drogu odhalili po radioanalýze v podezřelém kontejneru z uruguayského Montevidea. Kontejner směřoval do Antverp v Belgii.

4200 balíčků

Když celníci kontejner, který měl podle dopravce obsahovat sójové boby, otevřeli, spatřili nejdříve velké množství černých sportovních tašek. V nich pak našli přes 4200 balíčků napěchovaných kokainem.

Už v letech 2017 a 2018 se hamburským celníkům podařilo při třech záchytech zajistit dohromady přibližně 3,8 tuny kokainu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme