BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Kokain za 44,5 milionu korun. Na novozélandskou pláž moře vyplavilo 19 balíčků s drogami

Devatenáct balíčků kokainu v hodnotě zhruba tří milionů novozélandských dolarů (asi 44,5 milionu korun) vyplavilo moře na pláž západně od Aucklandu. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Balíčky, které vyplavilo moře u novozélandských břehů. | Zdroj: Facebook North Shore, Rodney & West Auckland Police

Podle jejích informací se kokain našel ve středu večer na pláži Bethells, kterou omývají vody Tasmanova moře. Na balíčcích byly přichycené mořské mušle a místní média spekulují, že už zřejmě byly v moři nějakou dobu.

„Policie našla přibližně 19 balíčků, jejichž testování potvrdilo, že obsahují kokain,“ potvrdil detektivní inspektor Colin Parmenter.

„Existuje malá možnost, že by se na pláži objevily další balíčky. Žádáme proto občany, aby nás okamžitě kontaktovali v případě, že je tam najdou,“ uvedl. „V dalších dnech tam budeme posílat hlídky,“ dodal.

Nejde o první případ, kdy moře vyplavilo na novozélandskou pláž narkotika. V roce 2016 na pláž na severu země moře vyhodilo 500 kilogramů metamfetaminu v hodnotě 500 milionů novozélandských dolarů.

dok, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme