Vyšetřovatelé v rotterdamském přístavu zajistili přes čtyři tuny kokainu. Kontejner připlul z Jižní Ameriky

Vyšetřovatelé v rotterdamském přístavu zajistili 4022 kilogramů kokainu v odhadované hodnotě více než 300 milionů eur (přes 7,5 miliardy korun). Drogu objevili v lodním kontejneru, sdělilo v pátek státní zastupitelství. Jde o dosud největší záchyt drogy v nizozemském přístavním městě, uvedla agentura DPA.

Rotterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatelé v rotterdamském přístavu zajistili 4022 kilogramů kokainu v odhadované hodnotě více než 300 milionů eur | Foto: Národní protidrogová centrála | Zdroj: iROZHLAS.cz

Kontejner připlul z jihoamerického Surinamu a jinak byl naplněn dřevem. Mířil za jednou firmou do Polska. Pašování kokainu nabývá podle nizozemské justice na objemu.

Podle zprávy Europolu jsou pro kokain hlavními vstupními branami do Evropy přístavy v Nizozemsku a Belgii.

Drogové gangy schovávají kokain právě do přepravních kontejnerů. V přístavech pak vyzvedávají z kontejnerů sáčky nebo balíčky s drogou pověřené osoby.

Podle nizozemského státního zastupitelství počet těchto zločinných „vyzvedávačů“ roste. Jenom v tomto roce už bylo v Nizozemsku zadrženo 325 podezřelých. Za celý minulý rok jich bylo dohromady 281.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme