Celníci na Ukrajině odhalili rekordní kontraband kokainu. Droga byla ukrytá v nádobách s barvami

V přístavu ukrajinského města Oděsa se podařilo najednou zadržet pravděpodobně rekordní množství kokainu pašovaného z Kolumbie na Ukrajinu. Droga byla ukrytá v plastových nádobách s barvami, informoval zpravodajský web 112 s odvoláním na sdělení úřadu finanční správy.

Oděsa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V oděském přístavu zadrželi zřejmě rekordní kontraband kokainu (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Celková hmotnost zásilky barev ukrývajících kokain byla 19,5 tuny. Kolik v nich bylo drogy rozpuštěno celkem, se teprve zjišťuje ve státních laboratořích.

Kolumbijský kokain i falešné papíry. Německá policie odhalila ilegální tržiště na skryté části webu

Číst článek

Nicméně o zřejmě velkém množství svědčí informace, že v některých prověřovaných třicetikilogramových kbelících byly zjištěny tři kilogramy kokainu.

„Záměr obchodníků s drogami byl prostý: ‚zákonným‘ způsobem dovézt na adresu nějakého ukrajinského podniku kokain smíchaný s barvami a laky a poté ho v drogové laboratoři zase oddělit,“ citoval web ze zprávy poskytnuté úřady.

Drogu nebylo v lakýrnickém materiálu možné odhalit vizuálně, ani s pomocí expresních analyzátorů, ba ani s nasazením speciálně vycvičených psů. Podařilo se to díky celníkům, kteří náklad označili za podezřelý. Rozbor odebraných vzorků jim pak dal za pravdu.

Server 112 v souvislosti s tímto případem připomněl, že bezpečnostní služby v oblasti Oděsy v březnu zlikvidovaly kanál, jímž proudil kontraband kokainu z nejmenované jihoamerické země. Zadržely přitom 257 kilogramů narkotik, jejichž orientační cena na černém trhu by byla přes 51 milionů dolarů (téměř 1,2 miliardy korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme