Kolem milionu stoupenců opozice se sešlo v Bejrútu

Nejméně jeden milion Libanonců se dnes sešel na demonstraci opozice v libanonském hlavním městě Bejrútu. Šlo o největší demonstraci od začátku protestů. Opozice tak podle předáků získala mandát vůči provládním a prosyrským silám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Bejrútu | Foto: ČTK/EPA

Demonstrace se uskutečnila přesně měsíc po atentátu na bývalého premiéra Rafíka Harírího, který odstartoval bouřlivý vývoj v zemi a odchod syrských jednotek z Libanonu. Pětadvacetiletý inženýr Nikola Mahúd přímo na místě zpravodaji Českého rozhlasu řekl: "My Libanonci chceme znát pravdu, ale všichni, obecně, víme, kdo zabil Rafíka Harárího a v minulosti také řadu dalších našich osobností. Byl to syrský barbarský režim."

Na demonstraci vládla nadšená, revoluční atmosféra. Řada řečníků ale upozornila, že s vrahy a jejich společníky, ani s těmi, kdo jsou zodpovědní za vývoj v posledních desetiletích, se vyjednávat nemůže. Zdá se, že vývoj bude dále eskalovat.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme