Kolem milionu stoupenců opozice se sešlo v Bejrútu

Nejméně jeden milion Libanonců se dnes sešel na demonstraci opozice v libanonském hlavním městě Bejrútu. Šlo o největší demonstraci od začátku protestů. Opozice tak podle předáků získala mandát vůči provládním a prosyrským silám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace v Bejrútu | Zdroj: ČTK

Demonstrace se uskutečnila přesně měsíc po atentátu na bývalého premiéra Rafíka Harírího, který odstartoval bouřlivý vývoj v zemi a odchod syrských jednotek z Libanonu. Pětadvacetiletý inženýr Nikola Mahúd přímo na místě zpravodaji Českého rozhlasu řekl: "My Libanonci chceme znát pravdu, ale všichni, obecně, víme, kdo zabil Rafíka Harárího a v minulosti také řadu dalších našich osobností. Byl to syrský barbarský režim."

Na demonstraci vládla nadšená, revoluční atmosféra. Řada řečníků ale upozornila, že s vrahy a jejich společníky, ani s těmi, kdo jsou zodpovědní za vývoj v posledních desetiletích, se vyjednávat nemůže. Zdá se, že vývoj bude dále eskalovat.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme