Němci překazili teroristický útok na katedrálu v Kolíně nad Rýnem. Hlídá ji tisícovka policistů

Německá policie v neděli v souvislosti s plánovaným teroristickým útokem na katedrálu v Kolíně nad Rýnem zatkla v Severním Porýní-Vestfálsku tři osoby, oznámil policejní ředitel v tomto městě. Dalšího muže zatkla už na Štědrý večer, šlo o Tádžika, který byl součástí rozsáhlejší sítě, jež fungovala v dalších částech Německa i jiných evropských zemích. Informuje o tom agentura DPA.

Kolín nad Rýnem (Aktualizováno: 20:24 31. 12. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Němečtí policisté hlídají okolí katedrály i její okolí

Němečtí policisté hlídají okolí katedrály i její okolí | Foto: Thomas Banneyer/dpa | Zdroj: Profimedia

Kolínský policejní ředitel Johannes Hermanns na nedělní tiskové konferenci řekl, že údajní teroristé plánovali zaútočit s použitím automobilu. Podle Herberta Reula, ministra vnitra Severního Porýní-Vestfálska, v němž Kolín nad Rýnem leží, jsou nyní islamističtí extremisté aktivnější než obvykle.

Německá policie se krátce před Vánocemi dozvěděla, že extremisté plánují teroristický útok proti katedrále v Kolíně nad Rýnem. V okolí této dominanty západoněmeckého města je nasazená asi tisícovka policistů, kteří zajišťují bezpečnost silvestrovských oslav.

Policisté v neděli prohledávali podzemní garáže pod katedrálou a kontrolovali přijíždějící i odjíždějící auta. Nic podezřelého podle agentur nenašli.

AP píše, že katedrálu v posledním týdnu roku obvykle podle navštíví více než 100 000 turistů, letos se pro ně ale uzavřela a mohli do ní jen věřící na bohoslužby. I ti však museli absolvovat bezpečnostní kontroly, při nichž byli nasazeni i speciálně vycvičení psi.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme