Řidič najel na parkovišti letiště u Kolína nad Rýnem do lidí, několik zranil. Mohl mít psychické problémy

V parkovacím domě na letišti Kolín nad Rýnem/Bonn na západě Německa najel v pátek dopoledne muž automobilem do několika lidí. Ti se mu podle policejního mluvčího, na něhož se odvolává DPA, dokázali vyhnout, a utrpěli jen lehká zranění. Muž narazil také do několika dalších automobilů. Podle mluvčího existují náznaky, že muž má psychické problémy.

Aktualizováno Kolín nad Rýnem (Aktualizováno: 17:04 24. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště u Kolín nad Rýnem/Bonn

Muž na parkovišti letiště u Kolína nad Rýnem najel do lidí (ilustrační foto) | Foto: Ying Tang/NurPhoto | Zdroj: Reuters

Policejní mluvčí uvedl, že nikdo není v ohrožení života. Sedmapadesátiletý řidič byl zadržen a je v nemocnici. „Zjevně cíleně najel do několika osobních automobilů a pěších, kteří mu ale nejspíš dokázali uhnout,“ popsal. „V tuto chvíli hovoříme o několika zraněných,“ řekl mluvčí. „V tuto chvíli hovoříme o několika zraněných,“ dodal.

Policie zatkla 25 členů extrémistické skupiny, plánovali vpád do Spolkového sněmu nebo převrat

Číst článek

Řidič podle DPA poranil nejméně pět lidí. Lehká zranění utrpěli i dva policisté, protože muž při zatýkání kladl odpor. Jeden chodec, který se snažil utéct, byl vmáčknut mezi dvě další vozidla.

Policie později uvedla, že muž zřejmě na letištním parkovišti ukradl dodávku z půjčovny aut. Nebylo jasné, jak se dostal ke klíčům od vozu, který byl právě vrácen a měl být vyčištěn. Podezřelý pak jezdil po parkovišti a zřejmě se zaměřoval na chodce a auta, zařazoval různé rychlosti, jezdil dopředu a dozadu a kroužil po garáži, dokud ho nezastavila policie. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme