Kolumbijské hlavní město nasadilo do boje proti koronaviru drony. Na ulici lidem měří teplotu

Zdravotní stav a dodržování bezpečnostních opatření kvůli koronaviru v kolumbijské metropoli Bogotá kontrolují policejní drony. Obyvatelům hlavního města měří teplotu a hlídají, zda se lidé nezdržují ve větších něž povolených skupinách, napsala agentura Reuters. Pokud bezpilotní letoun u někoho odhalí možnou horečku, jeho polohu pošle zdravotnickému týmu, který potenciálně nakaženého člověka vyhledá a určí, jestli má další příznaky covidu-19.

Bogotá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní dron kontroluje obyvatele Bogoty, zda dodržují vládní nařízení | Foto: Luisa Gonzalez | Zdroj: Reuters

„Ve dne i v noci to usnadňuje najít lidi ve skupinách,“ popisuje výhody dronů v boji proti šíření nákazy policista Jorge Humberto Caceres, který jednotce provozující drony velí.

Epidemie koronaviru se dostala už i do indiánských komunit Jižní Ameriky. ‚Je to vážné,‘ varují úřady

Číst článek

„(Drony) nám udávají přibližnou tělesnou teplotu a případ potom předají do národního systému, aby o něj mohlo být postaráno,“ uvádí Caceres.

Bogotá, kde bydlí zhruba osm milionů lidí, eviduje okolo třetiny ze všech 17 tisíc případů nákazy, které Kolumbie od propuknutí nemoci v zemi zaregistrovala.

Bezpilotní letouny provádějí kontroly jenom na ulici, dodává kolumbijská policie, podle které nebudou letouny zasahovat do soukromí Kolumbijců v bytech a domech. Drony ve vzduchu vydrží až 30 minut, vznést se mohou do výšky až 500 metrů a od vozidel, která slouží jako ovládací centra, se mohou vzdálit až na pět kilometrů.

K dohledu na dodržování koronavirových opatření využívala bezpilotní letouny i policie ve Francii, té to však na začátku tohoto týdne zakázala Státní rada, která v zemi zastává roli nejvyššího správního soudu. Záběry z dronů jsou podle rady snadno zneužitelné a použití bezpilotních letounů chybí opora v zákoně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme