Pod lavinou bahna zemřelo v Kolumbii 17 lidí. Kvůli dešťům hrozí další sesuvy půdy

Na západě Kolumbie zemřelo v neděli nejméně 17 lidí při sesuvech půdy způsobených silnými dešti, dalších 13 lidí se v této souvislosti pohřešuje, informovala místní média. Nejméně pět lidí utrpělo zranění. Na místo neštěstí dorazil i kolumbijský prezident Iván Duque, který vyjádřil soustrast rodinám obětí a slíbil jim vládní pomoc.

Bogotá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silné deště sužují západ Kolumbie už několik dní, sesuv půdy v sobotu zasáhl i jižní předměstí metropole Bogoty. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Podle šéfa místních hasičů jsou oběťmi tři nezletilí, sedm žen a sedm mužů.

Sesuv nastal časně ráno v obci Portachuelo u města Rosas. Jeden ze svědků deníku El Tiempo popsal, jak slyšel velký hluk z hor, po němž následovala lavina, která zasypala osm domů. Záchranáři dál prohledávají trosky, zda v nich nejsou další oběti.

Bleskové záplavy zabily v Indonésii nejméně 63 lidí. Voda už ustupuje, pátrací akce ale neskončily

Číst článek

Obyvatelé zasažené obce deníku El Tiempo řekli, že se obávají dalších sesuvů. Ty jsou hlášeny i z okolí jiné obce v regionu, v níž ale nebyla zasažena obytná zóna. Kvůli sesuvům půdy byla přerušena i panamerická dálnice, která je hlavní spojnicí mezi Kolumbií a Ekvádorem.

Silné deště sužují západ Kolumbie už několik dní, sesuv půdy v sobotu zasáhl i jižní předměstí metropole Bogoty. Několik desítek domů bylo preventivně evakuováno.

Sesuvy půdy bývají v Kolumbii častým jevem doprovázejícím období dešťů. Na jaře roku 2017 zažila země patrně nejtragičtější sérii sesuvů ve své historii, kdy v jihokolumbijském městě Mocoa zemřelo pod nánosy půdy a kamení přes 320 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme