Kolumbijská armáda objevila v džungli šest tun kokainu. Měl putovat do Mexika a Spojených států

Podle kolumbijského ministerstva obrany laboratoř s kokainem v džungli na jihozápadě země provozovali povstalci z organizace Vojsko národního osvobození (ELN). „Chci zemi oznámit nejdůležitější úder letošního roku vůči pašerákům drog z ELN,“ uvedl ministr obrany Diego Molano. Kolumbijská armáda při zásahu zničila tři „velké laboratoře“ u obce Samaniego poblíž hranic s Ekvádorem.

Tento článek je více než rok starý.

Bogotá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolumbijská policie zabavila 12 tun kokainu v hodnotě osm miliard korun.

Kolumbijská armáda objevila v džungli na jihozápadě země šest tun kokainu i další vybavení za v přepočtu 192 milionů korun (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Kolumbijská armáda zabavila šest tun kokainu, které objevila v laboratoři skrývající se v džungli na jihozápadě země. 

„Kokain, vybavení a další nalezené věci by měly cenu přes devět milionů dolarů (v přepočtu asi 192 milionů korun). Narkotikum bylo připraveno k zabalení a transportu na kolumbijské pacifické pobřeží (...) a dále do Mexika a Spojených států,“ uvedl kolumbijský generální prokurátor Francisco Barbosa. 

Kolumbijské vody plní ‚kokainoví hroši‘. Pozůstatky Escobarovy éry narušují tamní ekosystém

Číst článek

Ministr obrany Diego Molano tento týden oznámil, že zintenzivní boj proti „terorismu“ ozbrojených skupin. Reagoval tak na páteční útok na helikoptéru, v níž letěl i prezident Iván Duque. Stroj zasáhla poblíž hranic s Venezuelou střela, nikoho nezranila.

Vláda z útoku, který se stal u města Cúcuta, viní organizaci Vojsko národního osvobození. Tu obviňuje rovněž z nedávné exploze automobilu na vojenské základně ve stejné oblasti, při níž byly zraněny desítky lidí.

Vojsko národního osvobození je největší povstaleckou skupinou v zemi, která pokračuje v boji proti vládě poté, jiní radikálně levicoví povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie podepsali v roce 2016 s vládou mírovou dohodu. Na jejím základě většina členů Revolučních ozbrojených sil složila zbraně, někteří to ale odmítli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme