Kolumbijské úřady zmařily atentát na prezidentský letoun

Kolumbijské úřady překazily atentát na letoun prezidenta Álvara Uribeho. Policie oznámila, že poblíž letiště ve městě Cartagena na severu země objevila výbušniny. Útok podle oficiálních míst plánovaly marxistické Revoluční ozbrojené síly Kolumbie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště

Letiště | Foto: Jan Rosenauer

Šéf místní policie Mauricio Agudelo upřesnil, že našli 110 kilogramů velmi silné výbušniny a součástky pro zhotovení odpalovacího zařízení. Materiál objevili na farmě ležící nedaleko zóny pro přistávání prezidentského speciálu.

"Exploze v momentě dosedání letounu by pravděpodobně způsobila skutečnou katastrofu," řekl Agudelo. Policie zatkla dvě osoby, které u sebe měly plán letu prezidentského speciálu do Cartageny a dokumenty s informacemi o náplni posledních návštěv hlavy státu v tomto přístavním městě.

Příslušníci kolumbijských bezpečnostních sil zmařili údajný pokus o zavraždění prezidenta Álvara Uribeho i minulý čtvrtek, když včas objevili bombu nastraženou v automobilu.

Uribe, který se ujal prezidentského úřadu v srpnu 2002, prohlásil za hlavní úkoly své vlády boj proti levicovým rebelům a pašerákům kokainu. Levicoví rebelové se ho už mnohokrát pokusili zavraždit.

Regina Prouzová-Květoňová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme