Komise šetřící tragédii v Beslanu oddálila závěrečnou zprávu

Dnes měla ruská parlamentní vyšetřovací komise zveřejnit zprávu o teroristickém útoku na školu v Beslanu. Ale ani po dvou letech práce poslanců se veřejnost shrnutí tragédie nedočká. Komise totiž znovu prodloužila své fungování a odhalení pravdy opět oddálila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky beslanské školy | Foto: Dagmar Částková

Parlamentní komise chce vyslechnout ještě sto dalších svědků. Důvodem je podle šéfa komise Aleksandra Toršina fakt, že lidé neustále mění své výpovědi o tragédii v Beslanu. Navíc se zákonodárci rozhodli ještě pro speciální matematickou expertízu. Ta má určit, co bylo příčinnou prvního osudového výbuchu ve škole plné rukojmích.

Před časem totiž zveřejnil vlastní zprávu poslanec Jurij Saveljev. Ten tvrdí, že explozi způsobil granát či jiná střela vypálená nejspíš ruskými vojáky. Jeho závěry tak významně zpochybňují kompetentnost vedení celé záchranné akce. Kolik času ještě parlamentní komise na vyšetřování potřebuje, není jasné.

Milan Kopp, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme