Další rána pro ruský Kommersant. Noviny čelí žalobě z vyzrazení státního tajemství

Po květnovém skandálu, kdy ruský list Kommersant demonstrativně opustila celá vnitropolitická redakce, se jeden z nejvlivnějších ruských deníků dostal do dalších problémů. Kommersant byl podle ruských médií obviněn z vyzrazení státního tajemství a hrozí mu pokuta. Žalobu údajně vyvolal článek o dodávkách ruských stíhacích letounů Egyptu.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kommersant byl podle ruských médií obviněn z vyzrazení státního tajemství a hrozí mu pokuta (ilustrační snímek) | Foto: Donat Sorokin | Zdroj: Profimedia/TASS

Vnitropolitické oddělení deníku ochromil v polovině května pracovní konflikt. Spor, který vyústil ve vlnu výpovědí, způsobil dubnový článek, v němž list spekuloval o demisi předsedkyně horní komory ruského parlamentu Valentiny Matvijenkové. Dva autoři článku přišli o práci a deset jejich kolegů z vnitropolitické rubriky je ze solidarity následovalo.

Ruský deník, který se nenechá zastrašit ani džihádem. ‚Fungují jako rodina,‘ říká režisér snímku Novaja

Číst článek

V těchto dnech přinesla ruská média zprávu, že Kommersantu hrozí pokuta za vyzrazení státního tajemství. Jaký únik informací podezření způsobil, není jasné. Podle některých novinářů žaloba souvisí se zprávou o údajné dodávce ruských stíhacích letounů Su-35 Egyptu. Ministr zahraničí USA Mike Pompeo si po jejím zveřejnění stěžoval a pohrozil Káhiře sankcemi.

Zpráva o dodávce 20 ruských letadel v hodnotě dvou miliard dolarů byla na webových stránkách Kommersantu ještě koncem května, teď už tam ale není, píší ruská média. Autoři zprávy se odvolávali na vysoce postavené činitele ruského zbrojního průmyslu. Žádný z autorů podle ruského investigativního serveru The Bell už v redakci listu nepracuje. Kommersantu údajně hrozí pokuta milion rublů (350 tisíc korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme