Kompromisy jsou důležité, ale bez ohýbání hřbetu, vzkazuje Merkelová světovým lídrům

Západní státy na summitu G20 v Hamburku nejsou jednotné. Evropské země se rozcházejí se Spojenými státy v pohledu na volný obchod a ochranu klimatu. Německá kancléřka vyzvala na začátku vrcholné schůzky lídry největších světových ekonomik k větší spolupráci a ochotě ke kompromisu.

Tento článek je více než rok starý.

Hamburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová na summitu G20 mezi francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Angela Merkelová na summitu G20 mezi francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a americkým prezidentem Donaldem Trumpem. | Foto: John MacDougall | Zdroj: Reuters

„Všichni známe velké globální výzvy a také všichni víme, že čas tlačí,“ řekla kancléřka v jednacím sále hamburského kongresového centra.

Kompromisy jsou podle Merkelové důležité. Bez toho ale, aby někdo z partnerů musel příliš ohýbat hřbet. Evropská unie nesouhlasí s plánem amerického prezidenta Donalda Trumpa zavést cla na evropskou ocel.

Unie hrozí sankcemi. USA, které vypověděly podporu pařížské klimatické dohody, jsou s tímto postojem na hamburském summitu osamocené.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme