Koncert Live8 upozorní na chudobu ve světě

Podrobnosti nového velkého koncertu oznámil rocker Bob Geldof, který se proslavil pořádáním humanitárního koncertu pro Afriku před dvaceti lety. Nový projekt nazvaný Live8 se uskuteční před zasedáním vedoucích představitelů nejvyspělejších zemí světa a Ruska - skupiny G8 - ve Skotsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bob Geldof | Zdroj: ČTK

Koncert zdarma nazvaný Live Eight po vzoru koncertu Live Aid před dvaceti lety se bude konat 2. července souběžně v londýnském Hyde Parku, v Římě, Berlíně a ve Filadelfii. Rocker Bob Geldof a jeho mluvčí oznámili, že cílem je upozornit představitele vyspělých zemí na chudobu ve světě a na zadluženost některých zemí. Účast na londýnském koncertu již potvrdili mezi jinými Madonna, Paul McCartney, Coldplay a Keane.

6. června se bude konat loterie textových vzkazů pro zájemce o vstupenku do Hyde Parku. Posluchači ranních pořadů BBC a komerčních rozhlasových stanic budou vyzýváni, aby poslali "textovku" do osmi hodin s odpovědí na složitou otázku loterie. Každý vítěz pak dostane dvě vstupenky na londýnský koncert. Průběh koncertu bude vysílat v přímém přenosu BBC.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme