'Konec bitvy, ale začátek války'. Assange nejspíš dál zůstane na ekvádorské ambasádě

I přes posun ve svém případu se aktivista Julian Assange nejspíš nechystá opustit prostory ekvádorské ambasády v Londýně. Švédská prokuratura přitom zastavila Australanovo stíhání v případu údajného znásilnění, a zrušila taky evropský zatykač na zakladatele WikiLeaks.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Julian Assange nehodlá ani prominout ani zapomenout otřesnou nespravedlnost, která se mu údajně stala. Ukončení vyšetřování švédskou prokuraturou označil aktivista za „konec bitvy, ale teprve začátek války."

Přehrát

00:00 / 00:00

Julian Assange naznačil, že se nechystá opustit ekvádorskou ambasádu v Londýně

Ekvádorský ministr zahraničí vyzval londýnskou vládu, aby umožnila Assangeovi bezpečný odjezd ze země. Jenže podle stále platného zatykače westminsterského soudu by zakladatel WikiLeaks skončil ve vězení.

Podle právní analýzy britského deníku Guardian se pak nedá vyloučit, že by Švédsko vyšetřování Juliana Assange znovu obnovilo. Navíc je stále ve hře i jeho vydání do Spojených států, kde Assangeovi hrozí mnohaletý let za vyzrazení politických i vojenských tajemství.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme