Konec dramatu na rakouské usedlosti. Pytlák, který zastřelil čtyři lidi, je mrtvý

Čtyřnásobný vrah, který se na útěku u rakouského Melku zabarikádoval před policií, je mrtvý. Zatím není jasné, jestli muže zatčeného původně pro pytláctví zabily speciální jednotky obléhající jeho statek, nebo jestli obrátil zbraň proti sobě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venkovské stavení, kde se pytlák ukrýval, několik hodin obléhali příslušníci speciálních sil s obrněnými vozy | Zdroj: ČTK

Rakušan se skrýval ve svém domě v obci Annaberg bei Mariazell poblíž města Melk. Když se policistům podařilo proniknout dovnitř, kde mezitím začalo hořet, našli útočníka v domě mrtvého.

Pětapadesátiletého muže se rakouští policisté snažili dopadnout poté, co dostali zprávu, že vyjel pytlačit. Postavili proto silniční zátaras u města Annaberg, ale když chtěli muže zkontrolovat, ten začal střílet. První přestřelku nepřežil jeden policista a řidič přivolané sanitky.

Pytlák se pak dal na útěk, během kterého přepadl policejní auto, zastřelil dalšího policistu a jeho kolegu si vzal jako rukojmí.

V zápětí lovec odjel na svůj statek, kde se zabarikádoval. Policistu, kterého si vzal jako rukojmí, tam později našli mrtvého. To byla střelcova čtvrtá oběť.

Pytlákovu usedlost rychle obklíčila policie, na pomoc přijely také tři obrněné transportéry rakouské armády a zasahovala i policejní helikoptéra. Když se příslušníkům speciálních sil podařilo dostat k lovci do domu, našli ho mrtvého.

Tajná místnost

„Budovu jsme prohledávali velmi pomalu a důkladně. Během prohlídky jsme objevili tajnou místnost,“ uvedl policejní mluvčí Roland Scherscher.

“Jediné dveře do ní byly skryté ve zdi. Když se mým kolegům podařilo do místnosti proniknout, překvapil je tam požár. Poté, co oheň uhasili, našli na místě tělo muže. Nemůžeme s jistotou říct, že je to ten vrah. Vyšetřování pokračuje a budeme vás dál informovat v okamžiku, kdy bude vše jasnější.“

Rakouské bezpečnostní složky při zásahu proti zabijákovi | Foto: Reuters

Pachatelem je Alois Huber. Vlastnil hned několik zbraní a uměl s nimi zacházet - o tom svědčí hned několik ocenění ze střeleckých soutěží. Potvrdilo se také, že muž opravdu v rakouských revírech lovil nelegálně.

Policie byla muži na stopě již delší dobu, pytlačil totiž už několik let. Podrobností o případu ale zatím moc není, úřady totiž na informace uvalily přísné embargo.


Zvětšit mapu

Jan Prokeš, mkp, Matěj Skalický, Tea Turk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme