Konec předvolební kampaně v Izraeli poznamenaly i projevy extremismu

V Izraeli zbývá necelý den do předčasných parlamentních voleb. Už předem se očekává, že premiérem dál zůstane Benjamin Netanjahu. Útočí na něj ale jak levice, tak pravicoví radikálové. Závěr kampaně poznamenala řada incidentů, objevila se také svědectví o extremistických názorech některých kandidátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náboženské strany bývají jazýčkem na vahách – jsou ochotné přidat se k pravici, i k levici | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

V centrálním Izraeli někdo spálil štosy náboženských knih, které napsal duchovní vůdce strany Šas, rabín Ovadia Josef. Předpokládá se, že šlo o součást boje mezi fundamentalistickými stranami.

Ještě větší rozruch vyvolali dva kandidáti extremistické strany Židovský domov, která je považovaná za černého koně voleb. Jeden z nich vyzval k opětovnému osídlení palestinské Gazy židovskými osadníky.

Jiný kandidát před časem veřejně mluvil o vyhození muslimského Skalního dómu do povětří, aby tam mohl být založen židovský chrám. Po pátečním odhalení nahrávky tento politik tvrdí, že šlo o ironickou nadsázku.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme