Konec volební kampaně provází v Německu nervozita

Předvolební kampaň v Německu vrcholí. Už v neděli mají voliči rozhodnout o složení nového, v poválečném pořadí 16. parlamentu. Dosavadní průzkumy naznačují, že souboj konzervativní pravicové opozice s levicovou rudo-zelenou vládní koalicí bude velice těsný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

plakát G. Schrödera a jeho vyzyvatelky A. Merkelové | Zdroj: ČTK

Jak vysvětluje berlínský zpravodaj Českého rozhlasu David Šťáhlavský, dlouhodobě favorizované strany unie totiž v posledních dnech přízeň rychle ztrácejí. CDU/CSU dávno ztratila téměř dvacetiprocentní náskok, se kterým předvolební boj zahajovala. V tuto chvíli má jen o 7% více než SPD. Na většinovou vládu to ale nestačí nikomu. V současné patové situaci se tedy stále skloňuje možnost velké koalice obou hlavních soupeřů CDU/CSU a SPD.

Po nepřesvědčivých volebních duelech vede stále kancléř Schöder a jeho koalice. Spolu s novou levicovou alternativou má šanci získat většinu křesel v Bundestagu. Názory přihlížejících poslednímu mítinku Angely Merkelové jsou rozdílné. Projíždějící cyklista pro našeho zpravodaje ironicky poznamenal, že vůbec nezná jméno kandidátky a rozhodně ji volit nebude. Studentka, stoupenkyně SPD, mítink považuje za poutavý, ale nepřesvědčivý. Začínající makléř je naopak rozhodnut dát svůj hlas CDU.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme