Další konflikt na palubě letadla. Stevard rozbrečel cestující, přeli se kvůli kočárku

Americké aerolinky řeší v poslední době jeden problém za druhým. Poslední incident se odehrál na palubě letadla American Airlines a skončil postavením jednoho člena posádky mimo službu. Měl totiž udeřit kočárkem ženu, která držela v náručí dítě. Na internetu se objevilo video zachycující cestující i stevarda těsně po incidentu, informuje server BBC.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

American Airlines

American Airlines | Foto: Reuters

Ke střetu došlo na letišti v San Franciscu, kde se letadlo American Airlines chystalo ke startu směr Dallas. Cestující Surain Adyanthaya, který video z paluby zveřejnil na Facebooku, popsal, že událostem předcházel zaseknutý kočárek jedné pasažérky.

Stevard údajně vytrhl ženě cestující s dítětem kočárek a praštil ji. Což však na videu, které koluje na sociálních sítích, není vidět. Záznam zachytil až plačící matku s dítětem v náručí. V tu chvíli se objevuje další cestující, který se jí zastává a žádá o jméno stevarda.

„Bouchni mě. Dělej, bouchni mě!" reaguje zaměstnanec aerolinky na jeho slova. „Nevíš, o co tu jde," pokračuje. „Je mi jedno, o co jde. Málem jsi zranil dítě," odvětí mu cestující.

Společnost American Airlines se okamžitě za jednání svého zaměstnance omluvila. „Co vidíte na videu, neodráží naše hodnoty ani to, jak chceme s pasažéry jednat," stojí v prohlášení aerolinky. Společnost dodala, že stevarda postavila dočasně mimo službu.

Žena obdržela od American Airlines volnou letenku pro sebe a svou rodinu jako kompenzaci.

Incident přišel dva týdny poté, co byl pasažér společnosti United Airlines násilím vyvlečen z letadla, když odmítl své místo uvolnit členům jiné posádky.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme