BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

V Gomě se objevil druhý případ eboly. Na rozdíl od prvního nakaženého se bude léčit v hlavním městě

V Gomě se podle místních zdravotníků objevil druhý nakažený ebolou. Uvedla to v úterý agentura Reuters. S tím rostou v hlavním městě Konga i obavy, že by se nemoc mohla rozšířit v hustě obydlené oblasti nedaleko hranic s Rwandou. První případ nákazy se ve městě objevil začátkem července, kdy také Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala před možným šířením.

Goma Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci se domnívají, že tento nakažený nemá nic společného s knězem, který na krvácivou horečku zemřel v polovině července. (ilustrační foto) | Foto: Olivia Acland | Zdroj: Reuters

„Příznaky se u této osoby začaly projevovat 22. července, poté co se vrátila z těžební oblasti mimo město,“ uvedl v oficiálním prohlášení Jean-Jacques Muyembe, vedoucí týmu, který se snaží zabránit šíření nemoci.

Kněz z konžské Gomy nakažený ebolou zemřel. Byl prvním pacientem ve více než milionovém městě

Číst článek

Zdravotníci se zároveň domnívají, že tento nakažený nemá nic společného s knězem, který na krvácivou horečku zemřel v polovině července.

„Týmy pokračují v dekontaminaci domu, ve kterém osoba žije. Také byli identifikováni lidé, kteří s ním přišli do kontaktu, a zítra budou očkováni,“ dodal Muyembe.

Nakažený tentokrát bude moct podstoupit léčbu přímo v Gomě, kde bylo otevřeno zdravotnické zařízení pro tyto účely.

Epidemie eboly byla v Kongu vyhlášena už téměř před rokem a zabila více než 1700 lidí. Stala se tak druhou nejhorší zaznamenanou epidemií v této zemi.

Poprvé se nemoc v Kongu objevila v roce 1976 a název dostala podle místní řeky. Největší epidemie eboly zatím vypukla koncem roku 2013 v západní Africe, kde si do léta 2016 vyžádala přes 11 tisíc obětí.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme