Dva týdny po výbuchu konžské sopky stovky rodičů stále pátrají po dětech. Ztratily se při evakuaci

Po výbuchu konžské sopky Nyiragongo stovky rodičů stále pohřešují svoje děti. Před dvěma týdny se rodiny rozdělily při evakuaci. Přesný počet nezvěstných dětí není známý. Počet nahlášených případů pátraní po dětech ale stále roste.

Goma (Kongo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Statisíce lidí se stále nemohou vrátit do svých domovů a jsou závislí na humanitární pomoci | Foto: Hugh Kinsella Cunningham | Zdroj: agentura Reuters

„Neviděla jsem svou holčičku od chvíle, kdy ji ode mě oddělili, když sopka vybuchla. Už jsme hledali všude, ale nenašli jsme,“ řekla webu The National News Konžanka Neema Sifa, která pátrá po devítileté dceři.

Láva z konžské sopky Nyiragongo se zastavila na kraji města Goma. Lidé se z Rwandy vracejí zpět domů

Číst článek

Červený kříž oznámil, že přijal hlášení o zhruba 1300 dětech, po kterých pátrali jejich rodiče. Taky se postaral o 180 dětí bez doprovodu.

Se sjednocením rodin pomáhá i nezisková organizace Save the Children nebo nadace poskytující hmotnou a psychologickou pomoc.

Erupce sopky Nyiragongo, jež leží zhruba 20 kilometrů od Gomy a deset kilometrů od hranic s Rwandou a je jedním z nejaktivnějších vulkánů na světě, si před čtrnácti dny vyžádala životy více než 30 lidí.

Proudy lávy se tehdy zastavily těsně na okraji dvoumilionové Gomy. Po cestě však zničily vesnice, narušily elektrické vedení, zablokovaly jednu z hlavních silnic vedoucích do města a poškodily přehradu a vodovodní potrubí.

Od té doby bylo v oblasti zaznamenáno mnoho menších zemětřesení. Statisíce lidí se stále nemohou vrátit do svých domovů a jsou závislí na humanitární pomoci.

Kateřina Havlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme