Ve zlatém dole v Kongu zahynulo nejméně třicet horníků. Za sesuv půdy nejspíš mohou silné deště

Nejméně 30 lidí přišlo o život při sesuvu půdy ve zlatém dole v Kongu. Dá se očekávat, že počet mrtvých poroste, řekl v neděli agentuře DPA ministr těžebního průmyslu vlády postižené provincie Horní Uele na severovýchodě země. Sesuv půdy podle něj zapříčinily silné lijáky v daném regionu.

Kinshasa (Aktualizováno: 19:36 15. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sesuv půdy zřejmě zapříčinily silné deště v regionu | Foto: Zohra Bensemra | Zdroj: Reuters

Dosud bylo vyproštěno 30 těl, řekl ministr Dieudonné Apasa. Když se neštěstí v lokalitě Watsa nedaleko hranic s Ugandou stalo, pracovali horníci v hloubce zhruba 17 metrů. Důl se je v odlehlé oblasti, proto nemohli záchranáři dorazit na místo neštěstí okamžitě.

Na východě Konga se zřítil nelegální důl na zlato, kde pracovaly i děti. Nejméně 14 horníků zemřelo

Číst článek

Konžská demokratická republika má velké nerostné bohatství, především měď, kobalt, zlato a diamanty. V Kongu jsou smrtelná neštěstí v dolech častá, úřadům jsou ale nahlášena jen málokdy. Horníci často těží drahé kovy na odlehlých a špatně přístupných místech a pracují v nebezpečných podmínkách, aniž by respektovali bezpečnostní nařízení. Vytěžené horniny pak prodávají velkým zahraničním společnostem.

Nejméně 14 horníků zemřelo, když se začátkem října ve východním Kongu zřítil jiný důl na zlato. V červnu při podobném incidentu zahynulo nejméně 39 horníků, kteří na jihu Konga pracovali nelegálně v dole na měď a kobalt.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme