Při útoku milic v Kongu zahynulo 14 lidí, po útočnících pátrá armáda

Při útoku příslušníků milic na vesnici v provincii Ituri na východě Konga ve středu zahynulo 14 lidí a čtyři byli zraněni. Armáda se útočníky snaží dopadnout, informovala s odvoláním na regionálního mluvčího armády agentura AFP.

Kinshasa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojáci se snaží útočníky dopadnout. (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Čtyři zranění jsou podle místních úřadů v lékařské péči. Místní správa zároveň doufá, že armáda přijme preventivní opatření k ochraně obyvatel. Útočníky pronásledujeme,“ uvedl regionální mluvčí armády, který zároveň „smrt nevinných civilistů“ odsoudil.

Provincii Ituri, která je známá pro svou těžbu zlata, sužují útoky ozbrojených milic dlouhodobě. V červnu zde podle úřadů přišlo o život 160 osob a dalších 300 tisíc jich kvůli násilí muselo opustit své domovy.

Ituri je jednou ze dvou provincií v Kongu, kterou kromě násilností ohrožuje také epidemie viru ebola. Boj s nemocí tam značně komplikuje právě působení ozbrojených milic, které útočí na zdravotníky a nutí obyvatele k migraci, což úřadům ztěžuje kontrolu šíření této vysoce nakažlivé nemoci. Během současné epidemie, která trvá od srpna 2018, se nakazilo přes 3000 osob a více než 2000 jich nemoci podlehlo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme