V Kongu havarovalo letadlo volební komise. Řídila ruská posádka, na palubě bylo 23 lidí

V Kongu se ve čtvrtek zřítilo letadlo, které dopravovalo volební materiály pro prezidentské volby. V pátek to oznámila to agentura Reuters. Na palubě bylo 23 lidí, zatím není jasné, zda pád někdo přežil. Podle nepotvrzených informací agentury TASS letoun řídila tříčlenná ruská posádka. Problémy s distribucí volebních materiálů byly již dříve jedním z důvodů odložení prezidentských voleb na 30. prosince.

Kinshasa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Letecká společnost Gomair ztratila s letounem spojení již ve čtvrtek, havárii ale potvrdila až v pátek. Letadlo měla pronajaté konžská volební komise (CENI). Vracelo se do hlavního města Kinshasa poté, co vyložilo volební materiály u hranic se sousední Angolou. Zatím není jasné, kde přesně se letoun zřítil.

Kongem se šíří druhá největší epidemie eboly v dějinách. Lékaři se bojí nedostatku vakcín

Číst článek

Prezidentské a parlamentní volby v Kongu se měly původně konat minulou neděli. Odloženy byly podle CENI kvůli zničení volebních materiálů při požáru v hlavním městě Kinshase. Konžská média ale vidí za odkladem voleb tři důvody. Prvním je etnické násilí na severozápadě země, dalším propuknutí eboly na východě země a posledním fakt, že volební lístky nebylo možné na řadu míst doručit.

Kongo odmítlo mezinárodní pomoc s organizací voleb navzdory tomu, že hlasování v nestabilní zemi představuje obrovský logistický problém. Je to mimo jiné proto, že v některých oblastech země chybí silnice i železnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme