V Kongu havarovalo letadlo volební komise. Řídila ruská posádka, na palubě bylo 23 lidí

V Kongu se ve čtvrtek zřítilo letadlo, které dopravovalo volební materiály pro prezidentské volby. V pátek to oznámila to agentura Reuters. Na palubě bylo 23 lidí, zatím není jasné, zda pád někdo přežil. Podle nepotvrzených informací agentury TASS letoun řídila tříčlenná ruská posádka. Problémy s distribucí volebních materiálů byly již dříve jedním z důvodů odložení prezidentských voleb na 30. prosince.

Kinshasa Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

letadlo (ilustrační foto)

letadlo (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Profimedia

Letecká společnost Gomair ztratila s letounem spojení již ve čtvrtek, havárii ale potvrdila až v pátek. Letadlo měla pronajaté konžská volební komise (CENI). Vracelo se do hlavního města Kinshasa poté, co vyložilo volební materiály u hranic se sousední Angolou. Zatím není jasné, kde přesně se letoun zřítil.

Kongem se šíří druhá největší epidemie eboly v dějinách. Lékaři se bojí nedostatku vakcín

Číst článek

Prezidentské a parlamentní volby v Kongu se měly původně konat minulou neděli. Odloženy byly podle CENI kvůli zničení volebních materiálů při požáru v hlavním městě Kinshase. Konžská média ale vidí za odkladem voleb tři důvody. Prvním je etnické násilí na severozápadě země, dalším propuknutí eboly na východě země a posledním fakt, že volební lístky nebylo možné na řadu míst doručit.

Kongo odmítlo mezinárodní pomoc s organizací voleb navzdory tomu, že hlasování v nestabilní zemi představuje obrovský logistický problém. Je to mimo jiné proto, že v některých oblastech země chybí silnice i železnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme