Kongres a Bílý dům se střetly kvůli datu Obamova projevu

Americký prezident Barack Obama ustoupil Kongresu a přesunul svůj klíčový projev o boji proti nezaměstnanosti z příští středy na čtvrtek. Zdánlivě malicherný spor mezi republikány a Bílým domem má vážný politický podtext a souvisí s bojem o pozornost amerického diváka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákon navyšující strop pro státní dluh krátce po schválení v Kongresu podepsal prezident Obama | Zdroj: ČTK

Příští středu se spolu znovu v debatě utkají republikánští kandidáti na prezidenta. Barack Obama chtěl ale přesně ve stejnou dobu vystoupit v Kongresu a oznámit novou, údajně zásadní iniciativu v boji proti nezaměstnanosti.

Republikánský předseda Sněmovny reprezentantů John Boehner ho požádal, aby projev odložil o jeden den, prý kvůli organizaci práce Kongresu. Málokterý komentátor ale pochyboval, že opozice nechce, aby prezident Obama ubral sledovanost jejím kandidátům.

Jenže právě příští čtvrtek začíná prvním zápasem nový ročník Americké fotbalové ligy. A proti takovému sportovnímu taháku politici se svými debatami a projevy u mnoha lidí neuspějí.

Prezident Obama se nakonec rozhodl ustoupit a bude to on, kdo se bude o diváky přetahovat s nejpopulárnějším americkým sportem.

Vít Pohanka, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme