Politička na invalidním vozíku se nemohla dostat na klimatický summit. Před areálem strávila dvě hodiny

Izraelská ministryně pro energetiku Karine Elharrarová, která se pohybuje na vozíku, upozornila, že kvůli absenci bezbariérového přístupu se nemohla dostat na místo, kde ve skotském Glasgow probíhá klimatický summit OSN. Ve svém příspěvku na twitteru politička vyjádřila lítost nad tím, že OSN bezbariérový přístup nezajistila. Napsala o tom stanice BBC.

Glasgow Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelská ministryně Karine Elharrarová se nemohla dostat na klimatický summit OSN

Izraelská ministryně Karine Elharrarová se nemohla dostat na klimatický summit OSN | Foto: Amir Cohen | Zdroj: Reuters

Elharrarová izraelským médiím popsala, že se nemohla dostat na místo konference, protože jedinou možností bylo buď jít pěšky, nebo jet kyvadlovou dopravou, která ale nebyla uzpůsobena pro osoby pohybující se na vozíku. Venku před rozlehlým areálem strávila dvě hodiny, než se nakonec vrátila do hotelu v Edinburghu, vzdáleném 80 kilometrů.

Izraelský premiér Naftali Bennett podle nejmenovaného představitele izraelské delegace řekl, že pokud se ministryně nedostane ani na úterní jednání, nezúčastní se jich ani on. Bennett podle člena izraelské delegace o incidentu informoval britského předsedu vlády Borise Johnsona, který následně Elharrarovou pozval, aby se v úterý zúčastnila schůze mezi ním a jeho izraelským protějškem.

Britský velvyslanec v Izraeli na twitteru Elharrarové adresoval omluvu a napsal, že klimatická konference by měla být vstřícná a přístupná pro všechny. Lítost nad situací vyjádřil také náměstek britského ministra zahraničí James Cleverly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme