Kongres palestinského Fatahu poznamenávají hádky a hluboké spory

Kongres největšího palestinského hnutí Fatah zasáhly hluboké spory i otevřené hádky. Původně měl dnes končit, organizátoři ale zvažují, že ho prodlouží, aby se vůbec dobrali nějakého závěru a zvolení nových orgánů. V některých okamžicích byla atmosféra v Betlémě tak výbušná, že pořadatelé raději vykázali přítomné novináře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kongres Fatahu v Betlémě | Zdroj: ČTK

Vedení Fatahu kolem palestinského prezidenta Mahmúda Abbáse si žije v přepychu a řadovým členům ještě k tomu odmítá předložit stranické účetnictví.

Záhadná smrt palestinského vůdce Jásira Arafata nebyla dodnes vyšetřena a někteří lidé ve vedení jejímu objasnění také brání. I takové argumenty už padly během dvou dní kongresu.

K napjaté atmosféře přispívá skutečnost, že konkurenční Hamás nepustil na kongres delegáty z pásma Gazy a ti mají obavy, že budou vyšachováni při volbách nového vedení.

Do toho přišel dopis od saúdskoarabského krále Abdalláha. Jak napsal, vnitřní sváry dělají palestinské kauze větší škodu než izraelská okupace.

Přečtěte si také:
Abbás: Palestinské hnutí Fatah slibuje úsilí o mír, nezříká se ale dalšího boje proti Izraeli
Palestinské hnutí Fatah zahajuje svůj kongres, vyjasnit má i postoj k Izraeli
Palestinskému prezidentovi Abbásovi hrozí vzpoura vlastních lidí

Marika Táborská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme