Kongres tleskal Scalisovi. Do americké sněmovny se vrátil postřelený republikán

Poprvé od červnového postřelení se do washingtonského Kapitolu vrátil republikánský poslanec Steve Scalise. Ten byl v létě v kritickém stavu poté, co jej levisový aktivista střelil do boku. Scalisemu tleskala ve stoje celá sněmovna.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jsem rozhodně živoucím důkazem toho, že zázraky existují,“ řekl Scalise po návratu do kongresu. Kromě toho také poděkoval bohu, své ženě, policii a především doktorům, kteří mu zachránili život.

Střelec vnikl na trénink baseballu, zranil vlivného republikána Steva Scalise

Číst článek

Během své řeči také zmínil několik světových lídrů, kteří ho kontaktovali a přáli mu brzké uzdravení. Mimo jiné izraelský premiér Benjamin Netanjahu nebo britská předsedkyně vlády Theresa Mayová. Podle Scalise je vidět, jak důležitý je americký kongres pro zbytek světa.

Ještě před svým příchodem do sálu řekl americký poslanec za stát Louisiana, že je skvělé být zase zpátky. V kongresu jej přivítali jak jeho spolustraníci z republikánské strany, tak kolegové z opozičních demokratů.

„Nemáte vůbec tušení, jaké skvělé je být zpět v práci ve Sněmovně reprezentantů,“ řekl poté, co mu slovo předal předseda Paul Ryan. Už před tím stihl svůj návrat oslavit i na svém twitterovém účtu, kam přidal fotku s výhledem na Kapitol a popiskem: "Jsem zpět."

Scalise vážně zranil střelec, který zaútočil při baseballovém tréninku zákonodárců před charitativním zápasem mezi republikány a demokraty. Scalise utrpěl průstřel boku, měl polámané kosti, vnitřní zranění a ztratil hodně krve. Jeho a tři další lidi postřelil šestašedesátiletý levicový aktivista James Hodgkinson z předměstí St. Louis na baseballovém hřišti.

Politik podstoupil několik operací a opakovaně se zotavoval na jednotce intenzivní péče. Jeho stav je nyní stabilizovaný, a proto mohl odejít domů. Poslanec ze státu Louisiana ve sněmovně vykonává funkci tajemníka poslaneckého klubu, mezi republikány v dolní parlamentní komoře jde o třetí nejvýznamnější post.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme